Najnowsze: Rozrywka

Gamescom 2017 z rekordami

Gamescom to impreza, która każdego roku ustanawia nowe rekordy i wciąż zaskakuje własnych organizatorów. Nie inaczej było w trakcie tegorocznej edycji.

Organizatorzy Gamescom ujawnili kilka imponujących liczb, a wyglądają one następująco: 350 tys. osób odwiedziło hale Koelnmesse w trakcie tegorocznej imprezy.

Czytaj
Pierwszy tom Leksykonu filmów postapokaliptycznych Adama Horowskiego już w przedsprzedaży

Zastanawicie się, jak na przestrzeni lat ewoluowała koncepcja ludzkości pozbawionej cywilizacyjnego płaszcza ochronnego, który siłą został odebrany jej przez nawiedzające Ziemię katastrofy? Jak kino utrwalało w naszej świadomości wizję planety zdewastowanej przez wojnę atomową, śmiercionośne wirusy, sztuczną inteligencję czy najeźdźców z kosmosu?

Adam Horowski oddaje w nasze ręce pierwszą polskojęzyczną książkę poświęconą kinu postapokaliptycznego. Na kartach omawianej publikacji znajdziecie odpowiedzi na nurtujące Was pytania niezależnie od tego, czy śledzicie tematykę postapokalipsy od dawna i chcecie pogłębić swoją wiedzę, czy Leksykon filmów postapokaliptycznych będzie dla Was punktem wyjścia dla poznania tego fenomenu kulturowego.

Czytaj
Kubuś Puchatek pod cenzurą. Porównano go do prezydenta Chin

Odkąd internauci zaczęli porównywać uzależnionego od miodu żółtego misia w czerwonej bluzeczce z Xi Jinpingiem, chiński rząd postanowił zainterweniować i poddać Puchatka cenzurze.

Miś o bardzo małym rozumku trafił na czarną listę w Chinach za... memy w internecie.

Czytaj