Najnowsze: Rozrywka

Czy musisz wyłączać telefonu podczas lotu?

Wiele osób przywykło do tego, że wsiadając do samolotu trzeba wyłączyć swój telefon i odciąć się na kilka godzin od kontaktu z tymi, którzy pozostali na ziemi.

Czy aktywne telefony naprawdę wytwarzają niebezpieczeństwo podczas lotu?

Czytaj
Minecraft – rozwój, technologia i konkurs.

Minecraft wyszedł poza ramy zwykłej gry. W sklepach można zobaczyć książki inspirowane tą grą. Ludzie robią torty, urządzają pokoje, kręcą tematyczne filmiki. Teraz, wykorzystując popularność gry, Microsoft organizuje konkurs dla najmłodszych.

Konkurs organizowany przez Microsofr jest doskonałym przypomnieniem o tym, że wiele spośród obecnych uczniów podstawówek prawdopodobnie będzie pracować w zawodach, które jeszcze nie istnieją. Wszystkie zawody związane z nowymi technologiami, big datą i sztuczną inteligencją tylko czekają na pracowników. Dlatego też rozwijanie cyfrowych kompetencji jest szczególnie istotne dla młodych umysłów. Minecraft, jako jedna z najpopularniejszych gier na świecie, rozwija zdolności programowania, logicznego myślenia. Zaś Surface Go ma pomóc w nauce i rozwoju cyfrowych kompetencji, których wagę podkreślają obecni eksperci.

Czytaj
CDA.pl dostępne dla użytkowników Iphoene’ów i iPadów!

Dobra wiadomość dla użytkowników produktów Apple’a. Aplikacja CDA od sierpnia jest już dostępna i można ją pobrać za darmo ze sklepu App Store.

Dla miłośników filmów, którzy korzystali z produktów Apple mógł to być duży cios. Dotychczas aplikacja CDA nie była dla nich dostępna. Jednak już teraz każdy może z niej korzystać w dowolnym miejscu. Rozrywka po raz kolejny pokazuje, że jest dostępna dla każdego.

Czytaj
Internetowe audycje coraz popularniejsze?

W powszechnym użytku podcast dostępny jest od 2004 roku. Do tej pory nie cieszyły się one u nas taką popularnością, jak w Stanach, jednak obecnie można obserwować ich rozkwit. Pojawia się bowiem coraz więcej słuchaczy, a przede wszystkim – nagrywa je coraz więcej osób.

Czym w ogóle jest podcast? To seria audycji internetowych. Tak samo, jak audycje radiowe, podcasty często mają cykle, całe sezony. Jeden „odcinek” skupia się często na jednym temacie. Czym najbardziej się wyróżniają się podcasty? Można je odsłuchiwać w dowolnym momencie, nie ma tworzonej żadnej ramówki według której puszczane są odpowiednie „audycje”.

Czytaj
Kiedyś Samhain, dzisiaj Halloween. Jaka jest historia tego święta?

Halloween jest zwyczajem obchodzonym 31 października, kojarzącym się w kulturą popularną, głównie amerykańską. To właśnie w stanach, Kanadzie, Wielkiej Brytanii i Irlandii obchodzi się je najhuczniej. W Polsce zaczęło się pojawiać w latach 90, jednak dopiero od niedawna widać coraz większe zainteresowanie świętem przez młodsze pokolenie.

Mimo iż Halloween kojarzy się z kulturą amerykańską, to nie Amerykanie je wymyślili. To drugie ulubione święto ( np. w 2014 roku na Halloween wydano prawie 6 mln dolarów!), stojące tuż za Bożym Narodzeniem.

Czytaj
Gamescom 2017 z rekordami

Gamescom to impreza, która każdego roku ustanawia nowe rekordy i wciąż zaskakuje własnych organizatorów. Nie inaczej było w trakcie tegorocznej edycji.

Organizatorzy Gamescom ujawnili kilka imponujących liczb, a wyglądają one następująco: 350 tys. osób odwiedziło hale Koelnmesse w trakcie tegorocznej imprezy.

Czytaj
Pierwszy tom Leksykonu filmów postapokaliptycznych Adama Horowskiego już w przedsprzedaży

Zastanawicie się, jak na przestrzeni lat ewoluowała koncepcja ludzkości pozbawionej cywilizacyjnego płaszcza ochronnego, który siłą został odebrany jej przez nawiedzające Ziemię katastrofy? Jak kino utrwalało w naszej świadomości wizję planety zdewastowanej przez wojnę atomową, śmiercionośne wirusy, sztuczną inteligencję czy najeźdźców z kosmosu?

Adam Horowski oddaje w nasze ręce pierwszą polskojęzyczną książkę poświęconą kinu postapokaliptycznego. Na kartach omawianej publikacji znajdziecie odpowiedzi na nurtujące Was pytania niezależnie od tego, czy śledzicie tematykę postapokalipsy od dawna i chcecie pogłębić swoją wiedzę, czy Leksykon filmów postapokaliptycznych będzie dla Was punktem wyjścia dla poznania tego fenomenu kulturowego.

Czytaj
Kubuś Puchatek pod cenzurą. Porównano go do prezydenta Chin

Odkąd internauci zaczęli porównywać uzależnionego od miodu żółtego misia w czerwonej bluzeczce z Xi Jinpingiem, chiński rząd postanowił zainterweniować i poddać Puchatka cenzurze.

Miś o bardzo małym rozumku trafił na czarną listę w Chinach za... memy w internecie.

Czytaj