Minecraft – rozwój, technologia i konkurs.

Minecraft – rozwój, technologia i konkurs. Cras eget sem nec dui volutpat ultrices.

Minecraft wyszedł poza ramy zwykłej gry. W sklepach można zobaczyć książki inspirowane tą grą. Ludzie robią torty, urządzają pokoje, kręcą tematyczne filmiki. Teraz, wykorzystując popularność gry, Microsoft organizuje konkurs dla najmłodszych.

Rewolucja technologiczna, w której bierzemy udział ma całkowicie przeobrazić rynek pracy. Big data, sztuczna inteligencja, robotyzacja – przy czym jeszcze będą pracować ludzie w przyszłości? Dlatego ważnym elementem w rozwoju dzieci i młodzieży jest rozwijanie kreatywności – Anna Klimczuk z biura prasowego Microsoftu zaznacza, że tylko osoby kreatywne będę w stanie iść z nurtem świata opanowanego przez technologię.

O co chodzi więc z tym konkursem?

Zdawać się mogło, że prosta i niewymagająca gra, jaką jest Minecraft, nie podbije rynku. Zaskoczeniem więc dla wielu okazała się informacja, jak wielu zwolenników zyskała. A co, jeśli Microsoft nagrodzi dzieci za ich pomysłowość?

Do wygrania jest Microsoft Surface Go – sprzęt, który według Microsoftu ma służyć najmłodszym jako akcesorium przydane rozrywce. Dlatego też Surface Go jest nagrodą w konkursie Minecrafta!

Jakie jest zadanie?

Uczestnicy konkursu muszą zaprojektować i zbudować w grze własną realizację terenu wokół Pałacu Kultury. Strona konkursowa pozwala na pobranie gotowej mapy, na której można dobudować własne elementy. Jak już praca będzie skończona, wykonany printscreen wystarczy wysyłać z formularzem zgłoszeniowym dostępnym na stronie: https://mindcloud.pl/wawa3/

Do udziału zaproszeni są uczniowie w przedziale wiekowym 7-15 lat. Żeby kwalifikować się do konkursu uczestnik potrzebuje własnej wersji Minecraft. Wymienione zostały tutaj wersje PC i laptop. Oprócz formularza zgłoszeniowego potrzebna jest również zgoda rodzica.

Konkurs trwa do 30 października. To dużo czasu, by najmłodsi mogli dopracować i zrealizować swoje pomysły. Wszystkie prace spełniające warunki zostaną ocenione przez komisję RoxMB oraz MindCloud. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone dnia 3 listopada.

Cały ten konkurs jest doskonałym przypomnieniem o tym, że wiele spośród obecnych uczniów podstawówek prawdopodobnie będzie pracować w zawodach, które jeszcze nie istnieją. Wszystkie zawody związane z nowymi technologiami, big datą i sztuczną inteligencją tylko czekają na pracowników. Dlatego też rozwijanie cyfrowych kompetencji jest szczególnie istotne dla młodych umysłów. Minecraft, jako jedna z najpopularniejszych gier na świecie, rozwija zdolności programowania, logicznego myślenia. Zaś Surface Go ma pomóc w nauce i rozwoju cyfrowych kompetencji, których wagę podkreślają obecni eksperci.

 

 

Komentarze