Komputerowe miasta zero waste

joemonster

Komputerowe miasta zero waste

W dzisiejszych czasach komputery starzeją się w zatrważającym tempie, a co za tym idzie? Przez to dziennie wyrzucane są tony elektronicznych odpadków. Jak sobie z nimi poradzić? Ktoś już wpadł na fantastyczny pomysł!

Potencjał odpadków

Znany ze swojej informatycznej pasji, włoski artysta Franco Recchia stworzył niesamowite, komputerowe miasta. Właśnie z pozostałości po starych komputerach i sprzętach elektronicznych. Każda ze światowych metropolii składa się z innych kombinacji obwodów, to prawdziwy majstersztyk rzeźbiarstwa. Jego komputerowe miasta są przede wszystkim głośnym apelem do nowoczesnego społeczeństwa, o to abyśmy dbali o nasze środowisko! Autor chce podkreślić, że każdy produkt wytwarzany przez ludzkie ręce zawiera w sobie talent, wyobraźnię i wielką pasję. Co więcej, każde dzieło jest wynikiem połączenia ludzkiego doświadczenia, którego wszyscy jesteśmy częścią! Rzeźbom włoskiego artysty świetnie udaje się przekazać wiekową mądrość. Jego twórczość to dowód na to, że wszystko co jest piękne i funkcjonalne w nowoczesnym obiekcie to wynik naszej wyobraźni i pracy.

Stworzone z elementów płyt głównych, czy kart graficznych konstrukcje przypominające centra miast, przywodzące na myśl to, co możemy podziwiać w filmach science fiction. Oto kilka prac Franco z serii utylizacji elektro-śmieci.

Pekin:

fot. joemonster.org art 21082

Nowy Jork:

fot. joemonster.org art 21082

Manhattan:

fot.  joemonster.org art 21082