This Solution
Kuchenne arcydzieło - jedzenie z drukarki 3D
Drukarka 3D w kuchni
Chociaż za wcześnie jest na mówienie o tym, by drukarki 3D znalazly się w naszych kuchniach, to niektóre restauracje już od jakiegoś czasu korzystają z możliwości technologii. Jak można łatwo zauważyć, nie każdy rodzaj żywności można przygotować w ten sposób.
Drukarka nie pozwoli upiec ciasta, a konstystencja, na której może pracować, to pasta, przypominająca gęstą śmietanę. Do 2014 roku drukarki dopiero zaczynały być używane do pracy w cukierniach: chodziło tutaj głównie o skomplikowane wzory i dekoracje do słodkości.
(fot. All3DP)
Foodini, drukarka do jedzenia
Dzięki wprowadzeniu nowego rodzaju drukarki kucharze mogli zacząć korzystać ze świeżych produktów, co pozwoliło na większe możliwości. W ten sposób zaczęto tworzyć coraz więcej z makaronu, czekolady, a nawet mięsa. Producenci zaczęli od sprzedaży drukarki ze specjalnymi kapsułkami, do których insertuje się jedzenie.
Pozwoliloło to na korzystanie z pięciu różnych typów jedzenia do jednego posiłku. Foodini działa tak samo, jak zwykła drukarka 3D: nadruk następuje naprzemiennie, warstwowo.
Słodka sztuka
Cukiernicy mający dostęp do drukarek 3D chętnie wykorzystują kontrolę nad barwami, smakami, a nawet teksturą potraw. Dzięki rozwojowi technologii mają oni możliwość tworzenia dużo bardziej skomplikowanych dekoracji oraz całych potraw.
Slodycze zaprezentowane przez mistrzów kuchni wyglądają przepięknie. Czy już niedługo będziemy mogli je stworzyć we własnym domu?
Komentarze