Mezoterapia igłowa - co to jest i jakie daje efekty w medycynie estetycznej
Zabiegi mezoterapii igłowej stosowane są w wielu dziedzinach medycyny. Pierwotnie wykonywano je w celu leczenia migreny, żylaków, chorób dróg oddechowych, a nawet schorzeń neurologicznych. Obecnie jednak, mezoterapia jest jednym z najpopularniejszych zabiegów przeprowadzanych w gabinetach medycyny estetycznej.
Mezoterapia igłowa - na czym polega?
Podczas zabiegu mezoterapii do skóry właściwej dostarczane są niezbędne substancje odżywcze, takie jak witaminy, aminokwasy, mikroelementy, peptydy biomimetyczne oraz kwas hialuronowy. Najlepsze efekty lecznicze uzyskuje się dzięki zastosowaniu osocza bogatopłytkowego.
Jakie są wskazania do zabiegu?
Taką iniekcję wykonuje się w celu spłycenia zmarszczek, jednak ma ona dużo szersze zastosowanie. Wykorzystuje się ją w celu likwidacji lokalnego nadmiaru tkanki tłuszczowej, rozstępów, cellulitu, różnego typu przebarwień, a także w stymulacji wzrostu włosów.
Mezoterapia może być wykonana wszędzie tam, gdzie skóra utraciła swoją jędrność i elastyczność. Najczęściej jednak stosowana jest na skórze powiek, twarzy, szyi i dekoltu.
Dzięki mezoterapii rozwiążesz problem:
- zmarszczek,
- zwiotczałej skóry,
- łysienia,
- cellulitu,
- rozstępów,
- podkrążonych oczu,
- słabego nawilżenia skóry,
- przebarwień i różnego rodzaju blizn.
Zalety mezoterapii igłowej
Zabieg, oprócz tego, że jest bezpieczny, daje porównywalne efekty do tych, uzyskanych dzięki zabiegom chirurgicznym. Iniekcja jest bezbolesna, dzięki zastosowaniu specjalistycznych cienkich igieł, które nie uszkadzają bariery naskórka. Ponadto, mezoterapia nie wymaga długiej rekonwalescencji. Może pojawić się niewielki obrzęk, jednak zazwyczaj ślady powstałe po nakłuciach znikają bardzo szybko.
Mezoterapia jest zabiegiem, który nie pochłania dużo czasu. Wykonać go można już podczas 30-minutowej wizyty np. w Aestetic Clinic, gdzie przeprowadzane są zabiegi w obrębie twarzy, ciała i włosów. Aestetic Clinic w Poznaniu ma w swojej ofercie nie tylko mezoterapię igłową. W klinice stosowane są również m.in. zabiegi mezoterapii laserowej oraz radiofrekwencji igłowej.
Efekty zabiegu
Zabieg sprawia, że skóra jest głęboko nawilżona, a niedobory witamin i minerałów są uzupełnione, dzięki czemu skóra wygląda promiennie i zdrowo. Efektem mezoterapii jest pobudzenie i stymulowanie komórek do produkcji nowych włókien kolagenowych.
Aby utrzymać najlepsze efekty zabiegu i cieszyć się nimi, jak najdłużej, należy go regularnie powtarzać. Pełne efekty widoczne są po serii od 4 do 6 zabiegów. Na początku powinny być powtarzane co ok. 3 tygodnie, a w fazie podtrzymującej taki zabieg wystarczy przeprowadzić raz na kilka miesięcy.
Przeciwwskazania do przeprowadzenia mezoterapii igłowej
Mimo, iż metoterapia jest zabiegiem mało inwazyjnym, to dla niektórych jest zabiegiem ryzykownym. Przypisane są do niej pewne przeciwwskazania. Szczególną ostrożność powinny zachować kobiety w ciąży oraz karmiące piersią.
Mezoterapia nie może być przeprowadzana u pacjentów z aktywną chorobą nowotworową oraz odradza się ją w przypadku pacjentów ze schorzeniami zaburzeń metabolicznych. Nie zaleca się jej również osobom cierpiącym na przewlekłe choroby układu sercowo-naczyniowego oraz zmagającym się z chorobami o podłożu autoimmunologicznym.
Zabieg nie może być przeprowadzony u osób, u których wykryto jakąkolwiek alergię na stosowane substancje oraz u osób z aktywnym stanem zapalnym w obrębie skóry.
Co trzeba wiedzieć przed wizytą?
Zabieg mezoterapii igłowej nie wymaga specjalnego przygotowania przed wizytą. Nie powoduje nadwrażliwości na słońce, dzięki czemu może być wykonywana o każdej porze roku. Przed przeprowadzeniem zabiegu należy upewnić się, czy nie występują u nas żadne przeciwwskazania. Szczegóły dotyczące zabiegu mezoterapii igłowej dostepne są na stronie internetowej Aestetic Clinic, na której dokładniej można zapoznać się z informacjami o wskazaniach i przeciwskazaniach, jak wygląda i jak często należy wykonywać zabieg.
Komentarze