Android
Huawei FreeBuds 3 - gwarancja nowej jakości
Huawei FreeBuds 3 to słuchawki, które gwarantują Wam całkowitą wolność od wszelkich kabelków i przewodów. Składają się z trzech części - słuchawki lewej, prawej i pojemnika ładowarki. FreeBuds 3 to typ słuchawek, który zdobywa coraz większą popularność, ale także budzi wiele wątpliwości. Na przykład te związane z ich noszeniem. Chociaż pozbyliśmy się przewodów, to czy bezpiecznie jest, kiedy każda słuchawka jest oddzielna? Nie łatwiej o jej zgubienie? Albo czy z powodu braku cienkiego przewodu łączącego trudniej będzie nam uszkodzić połączenie obu słuchawek? Czy Huawei FreeBuds to słuchawki dla Was? Przeczytajcie nasz artykuł, a być może znajdziecie odpowiedź!
Tańsze może być dobre
Stylistyka Huawei FreeBuds 3 przypomina Apple AirPods. Jednak z tych ostatnich korzystać mogą tylko i wyłącznie posiadacze iPhone. Podobnie z resztą tak, jak ze znacznie droższych AirPods Pro, do których najlepiej porównywać produkt Huawei. Między produktem Huawei i Apple istnieje pewna zasadnicza różnica. I nie jest to tylko kolor! A mianowicie tą różnicą jest sposób umieszczenia każdej ze słuchawek w uchu. Huawei oferuje nam typ douszny. Dzięki temu komfort ich noszenia jest dobry i nie przeszkadzają one nawet przy wielogodzinnym użytkowaniu. Nie jest to konstrukcja dokanałowa tak, jak w przypadku AirPods Pro. Różnią się także od siebie ceną.
Specyfikacja
- Typ: bezprzewodowe słuchawki douszne,
- komunikacja: Bluetooth,
- chipset: Huawei Kirin A1,
- przetwornik: 14,2 mm,
- funkcje: aktywna redukcja szumów (ANC), detekcja przewodnictwa kostnego,
- ładowanie: przewodowe 6W (port USB typu C), bezprzewodowe 2W,
- czas pracy: 4 godziny na jednym ładowaniu, 20 godzin z etui ładującym,
- waga: 4,5 grama (jedna słuchawka), 48 gramów etui,
- wymiary etui: 61 x 22 mm.
fot. benchmark
Obie słuchawki przechowujemy w niewielkim pudełeczku, które swobodnie zmieści się w kieszeni kurtki czy spodni. Słuchawki są „zasysane” przez magnesy. Więc nie ma szans na to, byśmy źle je włożyli, a tym bardziej uszkodzili.
Nowe nawyki
Korzystanie z FreeBuds 3 wymaga jednak nabycia pewnych nowych nawyków. Głównym wskaźnikiem jest to, aby po tym, gdy przestajemy z nich korzystać były chowane do etui. W przypadku rozmowy możemy używać tylko jednej słuchawki, a druga pozostawiamy schowaną. Gdy są to słuchawki połączone przewodem natomiast, ta druga będzie nam tylko przeszkadzać. Dioda umieszczona tuż obok portu USB typu C sygnalizuje użytkownikowi ładowanie całego kompletu. Warto zauważyć, że zarówno słuchawki jak i etui możemy naładować. Słuchawki ładują się poprzez etui, w którym są umieszczone, a etui poprzez jego podłączenie do ładowarki. Etui można także ładować bezprzewodowo. Potrzebujemy tylko ładowarkę, albo smartfon z funkcją zwrotnego ładowania bezprzewodowego. Kładziemy etui na tylnej ściance smartfonu i ładujemy. To doskonały sposób na zmniejszenie liczby przewodów, które zabieramy ze sobą w podróż: dłuższą lub krótszą.
Funkcja, której nie mogło zabraknąć
Douszny charakter FreeBuds 3 wpływa na efektywność działania funkcji wyciszania ANC (aktywna technologia redukcji szumów - Active Noise Cancellation). Wykorzystuje ona mikrofon umieszczony na zewnątrz każdej ze słuchawek. Mimo takiego rozwiązania, Huawei zadbał o efektywną redukcję szumu wiatru nawet gdy poruszamy się dość szybko na rowerze. Wyciszanie współpracuje też z funkcją rejestracji dźwięku, dzięki temu możemy swobodnie prowadzić rozmowy telefoniczne. Funkcję ANC aktywujemy stukając dwa razy w lewą słuchawkę. Ogólna efektywność funkcji ANC jest umiarkowana. Pozwala na swobodne korzystanie ze słuchawek w hałaśliwych miejscach, takich jak ulica, hale sklepowe czy transport publiczny. Włączenie ANC jak w wielu słuchawkach tego typu zmienia charakter dźwięku, ale nie wpływa na niego destruktywnie.
Ogólna ocena
Podsumowując do plusów słuchawek możemy zaliczyć:
- wysoką jakość wykonania,
- wygodne ładowanie, w tym bezprzewodowe,
- funkcję redukcji szumów (ANC),
- możliwość konfigurowania gestów stuknięcia,
- długi czas pracy na baterii.
Komentarze