Po raz pierwszy facebookowy dron zaliczył udany lot

Po raz pierwszy facebookowy dron zaliczył udany lot Cras eget sem nec dui volutpat ultrices.

Mark Zuckerberg z Facebooka ma powody do zadowolenia. Drugi test Aquili zakończył się sukcesem.

Dron Facebooka zasilany energią słoneczną z powodzeniem ukończył drugi lot testowy łącznie z lądowaniem. Test Aquili, bo tak się nazywa, został przeprowadzony 22 maja w Yuma w Arizonie i trwał przez godzinę i 46 minut. Facebook zakomunikował, że urządzenie testowe "wylądowało doskonale na naszym przygotowanym miejscu docelowym".

Przy drugim locie Aquila wzięliśmy pod uwagę komplikacje, które miały miejsce podczas naszego pierwszego lotu. Przed startem drugiego wprowadziliśmy szereg modyfikacji. Niestety, pierwszy lot testowy Aquila w lipcu 2016 r. nie zakończył się sukcesem, ponieważ dron rozbił się przez warunki pogodowe. - powiedział Martin Luis Gomez z Facebooka.

Tym razem Facebook wykorzystał nowe lepsze skrzydła,które według firmy będą "pomagały zwiększyć przeciąganie i zredukować podnoszenie podczas podejścia do lądowania". Facebook zaznaczył również, że samolot wspinał się z prędkością 180 stóp na minutę, dwa razy szybciej niż przy pierwszym jego teście. W końcu Facebook ma nadzieję, że Aquila latać wzniesię się od 60.000 do 90.000 stóp w powietrzu przez kilka miesięcy w celu bezprzewodowego łącza internetowego do obszarów wiejskich na świecie, gdzie są obecnie poza siecią.

Zasilany energią słoneczną Aquila ma szerokość skrzydeł większy niż Boeing 737, a korpus płaszczyzny jest wykonany z włókna węglowego, dlatego cała rzecz waży mniej niż 1000 funtów lub mniej więcej tyle, co fortepian. Według Jay Parikh, Globalnego Dyrektora ds. Inżynierii i Infrastruktury na Facebooku, kiedy to zostanie ukończona, Aquila będzie mogła połączyć obszar o średnicy do 96 km, rozpościerając łączność z wysokości ponad 60 000 stóp za pomocą komunikacji laserowej i systemów fal milimetrowych . Aquila jest zaprojektowana tak, aby była nadmiernie wydajna, dzięki czemu latanie może trwać nawet trzy miesiące, przy czym prędkość lotu zużywa zaledwie 5000 W - taką samą ilość jak trzy suszarki do włosów lub wysokiej klasy kuchenka mikrofalowa.

Komentarze