Wkrótce Spotify pojawi się na Xbox One

Wkrótce Spotify pojawi się na Xbox One Cras eget sem nec dui volutpat ultrices.

Microsoft idzie śladem Sony i zainwestuje w serwis muzyki cyfrowej.

Serwis streamingowy muzyki cyfrowej Spotify niebawem powinien być dostępny na konsoli Xbox One. Według raportu The Verge, który potwierdza posty użytkownika Reddit, obecnie testowana jest wersja beta. Aplikacja Spotify jest dostępna w PlayStation 4 od 2015 roku, więc jej przybycie do obecnej konsoli firmy Microsoft wydaje się opóźniona w przypadku subskrybentów usługi Playify Xbox firmy Playify.

Obaj konsolowi twórcy wcześniej oferowali własne usługi strumieniowego przesyłania muzyki za pośrednictwem platformy gier. W 2015 r. Firma Sony zamknęła Music Unlimited, a jednocześnie ogłosiła, że ​​wprowadzi muzykę na PlayStation. Microsoft nadal prowadzi Groove Music, który rozpoczął życie jako Xbox Music w 2012 roku, ale Spotify ma wyraźną przewagę pod względem zasięgu abonenta.

Wydaje się prawdopodobne, że firma Microsoft zdała sobie sprawę, że zamknięcie witryny Spotify z platformy nie będzie znacząco przyczyniać się do wzrostu firmy Groove, a tymczasem nie posiadanie Spotify może stanowić niekorzystną konkurencję, gdy potencjalni klienci decydują się na zakup Xbox i PlayStation.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy Spotify nadejdzie, ale jest prawdopodobne, że firma Microsoft ogłosi wiele ulepszeń oprogramowania, gdy Xbox One X pojawi się w listopadzie.

Komentarze