Indie i Pakistan celem hakerów

Indie i Pakistan celem hakerów Cras eget sem nec dui volutpat ultrices.

Symantec zidentyfikował trwałą kampanię cyberprzestępców, prawdopodobnie sponsorowaną przez państwo, wobec podmiotów z Indii i Pakistanu zaangażowanych w bezpieczeństwo regionalne.

Amerykańska firma Symantec Corporation, producent oprogramowania antywirusowego, wykryła trwałą kampanię cyberprzestępczą, najprawdopodobniej wspieraną przez państwo, której celem mają być indyjskie i pakistańskie jednostki wojskowe.

Kampania wydawała się być pracą kilku grup, ale ich taktyka i techniki sugerowały, że grupy działały z "podobnymi celami lub pod tym samym sponsorem", prawdopodobnie państwem narodowym, o czym mówi raport, który został przeanalizowany przez Reuters. Nie wymieniono państwa.

Symantec nie zidentyfikował sponsora ataku, ale powiedział, że rządy i wojsko z operacjami w Azji Południowej i interesy w kwestiach bezpieczeństwa regionalnego możliwie byłyby zagrożone z powodu złośliwego oprogramowania. Hakerzy wykorzystują tak zwane drzwi tylne "Ehdoor", aby uzyskiwać dostęp do plików na komputerach - czytamy z raportu.

E-mail wysłany przez firmę Mint do firmy Symantec pozostawał bez odpowiedzi w czasie prasowym.

"Indie myślały o utworzeniu cyberprzestępczości, co wymagałoby operacji i umiejętności hakerów etycznych." - powiedział urzędnik wywiadu, który rozmawiał z Mennicą pod warunkiem anonimowości.

Komentarze