Asus rezygnuje z zegarka ZenWatch Android Wear

Asus rezygnuje z zegarka ZenWatch Android Wear Cras eget sem nec dui volutpat ultrices.

Pamiętasz o linii Asus ZenWatch? To może być ich koniec.

Pierwszy model ZenWatcha zadebiutował w 2014 roku, a rok później jako ZenWatch 2, który był kwadratowy. Następnie w 2016 roku ASUS wydał ZenWatch 3 z okrągłym ekranem. Ale drogi czytelniku nie spodziewaj się ZenWatch 4 w roku 2017. Asus najprawdopodobniej kończy linię ZenWatch Android Wear smartwatches, zgodnie z poniedziałkowym raportem od firmy Digitimes, na którym cytowano anonimowe źródła dostaw w Tajwanie.

Zgodnie z raportem dowiedzieliśmy się, że Asus dostarczał średnio zaledwie 5000 do 6000 jednostek ZenWatch miesięcznie - w całej linii produktów. Jeśli ta informacja jest prawdziwa, sprzedaż ZenWatch firmy Asus jest bardzo niska i nie byłoby zaskoczeniem, gdyby Asus przerwał linię produktów. Pamiętaj, że w zeszłym miesiącu firma Motorola z firmą Lenovo ujawniła, że nie dostrzegła też "wystarczającego naciągu" na rynku smartwatch.

 

 

W tym czasie firma powiedziała sobie dość i nie planuje produkcji nowych smartfonów Moto. Firma Android Wear w rzeczywistości była centrum wielu spekulacji w ciągu ostatnich kilku miesięcy, a wiele źródeł sugeruje, że producent sprzętu chce wyjść z platformy smartwatch firmy Google. Przed opublikowaniem Android Wear 2.0 nawet słyszyliśmy, że na razie nie pojawią się nowe zegarki Android Wear.

Komentarze