Innowacyjna sygnalizacja w Holandii dla posiadaczy smartfonów

Innowacyjna sygnalizacja w Holandii dla posiadaczy smartfonów Cras eget sem nec dui volutpat ultrices.

W Holandii testowana jest niestandardowa sygnalizacja świetlna dla pieszych o nazwie +LightLine.

Światła oparte na technologii LED umieszczono na przejściach dla pieszych, dzięki czemu ludzie wpatrujący się cały dzień w ekran smarfona zauważą to oznaczenie, co zniweluje zagrożenie spowodowania wypadku na jezdni. Zasada sygnalizacja jest taka sama: linia zielona oznacza przejście, a czerwona nakazuje zatrzymać się.

Światła pod nazwą projektu +LightLine są zbudowane przez HIG Traffic Systems, firmę z siedzibą w mieście, która chce sprzedawać je szerzej na terenie całego kraju do innych miast i miasteczek. Obecnie są one używane tylko na jednym skrzyżowaniu w Bodegraven w celu testów w pobliżu szkoły.

LED Strip Light as the +Lichtlijn Linked to Traffic Lights Trials Warn 'Smartphone Zombies' in Bodegraven. More here https://t.co/NSSJUrdGUP pic.twitter.com/7hjvsy6vmp

— BROSintl®️LED Light (@BROSledLighting) 27 czerwca 2017

Rzecznik firmy HIG Traffic Systems oznajmił: "Używanie smartfonów przez pieszych i rowerzystów jest poważnym problemem. W Hadze dochodzi regularnie do wypadków tramwajów, ponieważ ktoś patrzy na smartfona zamiast na drogę".

Innowacyjna sygnalizacja wywołała sporo kontrowersji. "To nie dobry pomysł, aby pomóc mieszkańcom patrzeć się nadal w ich telefony", powiedział szef holenderskiej agencji bezpieczeństwa ruchu, Jose de Jong.

"Nie chcemy, aby ludzie korzystali z telefonów, gdy mają do czynienia z ruchem drogowym, nawet podczas chodzenia. Ludzie muszą zawsze się dookoła rozglądać, sprawdzić, czy samochody zatrzymują się na czerwonych sygnałach".

W naszej opinii niniejsza sygnalizacja została stworzona głównie z myślą o użytkownikach gry Pokemon GO. A co Wy o tym sądzicie?

Komentarze