Lego doceniło kobiety pracujące dla NASA

Lego doceniło kobiety pracujące dla NASA Cras eget sem nec dui volutpat ultrices.

Lego wypuszcza nową serię klocków z kobietami z NASA!

Firma opracowuje nowy zestaw Lego zawierający pięć historycznych kobiet, które przyczyniły się do programu kosmicznego NASA. Redaktor naczelny MIT News, Maia Weinstock stworzył zestaw zwany Women of NASA i zgłosił je do konkursu Lego Ideas. To przełożyło się na 10.000 głosów wymaganych, aby Lego wykończył produkcję, a teraz Lego ogłosił, że uczyni to z koncepcji w rzeczywistym zestawie, który będzie można kupić.

Tych pięć kobiet to informatyk Margaret Hamilton, która opracowała oprogramowanie pokładowe używane w misjach Apollo na Księżyc, matematyczkę Katherine Johnson, obliczała trajektorie i starty w misjach NASA, takich jak Apollo 11, astronautka i profesor fizyki Sally Ride, która stała się pierwszą amerykańską kobietą w kosmosie, dyrektor NASA Nancy Grace Roman, znanym z pracy nad Hubblem i astronautka Mae Jemison, która jako pierwsza kobieta afroamerykanka wybrała się podróż kosmiczną.

Według BBC, Maia Weinstock stworzyła niniejszy zestaw, ponieważ chciała zainteresować dziewczęta naukami ścisłymi, jak inżynieria, nauka i matematyka i chciała, aby chłopcy "internalizowali we wczesnym wieku, aby te kariery były dla każdego, a nie tylko dla mężczyzn".

Lego powinien rozpocząć sprzedaż zestawu w tym roku lub na początku 2018 roku.

Komentarze