Poznaj niesamowity tłumacz Smark!

Poznaj niesamowity tłumacz Smark! Cras eget sem nec dui volutpat ultrices.

Czy znasz już Smarka? To kieszonkowy tłumacz, technologia rodem ze Star Treka. To przyszłość, którą możesz mieć na wyciągnięcie ręki. Sprawdź i przekonaj się, jak niezawodny może być Smark.

Czy nauka języków obcych odejdzie w zapomnienie?

Obecnie w każdej szkole, a nawet już przedszkolu, nauka języka angielskiego lub niemieckiego jest ważnym elementem edukacji. A co, jeśli te godziny nauki można przeznaczyć na coś innego? Już teraz poznaj kieszonkowy tłumacz Smark.

Translator Smart pozwala na rozmowę z obcokrajowcem w czasie rzeczywistym bez konieczności znajomości drugiego języka. Wygoda i praktyczność jest już w zasięgu ręki, stworzony właśnie dla Ciebie! Sprzęt, o którym mowa, był wymarzonym sprzętem wielu pasjonatów podróży. Pewnie nie raz spotkałeś się z sytuacją, kiedy nie można było porozumieć się z kimś w jego rodzimym języku. Translator z uniwersum Star Treka nie jest już tylko marzeniem.

Oto współczesna technologia dogoniła potrzeby społeczeństwa. Już teraz można korzystać z urządzeń, które praktycznie na bieżąco tłumaczą nie tylko wypowiedzi pisemne ale też całą rozmowę. Jest to zdecydowanie ogromne ułatwienie dla dwóch osób nieznających drugiego języka. Wystarczy, że każda z nich będzie mówić we własnym języku, a Translator Smart powtórzy to samo, w wybranym języku.

Ten miniaturowy, mobilny tłumacz składa się z dwóch mikrofonów, gniazd słuchawkowych oraz ekranu, na którym dokonuje się wyboru obsługiwanych w obecnym momencie języków. Urządzenie poprzez Wi-Fi lub wbudowany moduł LTE łączy się z dostępnymi online tłumaczami, dzięki czemu tłumaczenie jest bardzo dokładne i niemal natychmiastowe.

Jak wygląda użytkowanie takiego Tłumacza? Gdy nasz rozmówca posługuje się nieznanym nam językiem, dajemy mu jeden mikrofon (łączy się on z urządzeniem poprzez Bluetooth). Osoba ta musi tylko nacisnąć przycisk, wypowiedzieć, a tłumacz zrobi już resztę! Ciekawostką jest, że w późniejszym czasie możemy przejrzeć na ekranie urządzenia cały zapis przeprowadzonej w ten sposób rozmowy. Może być to przydatne w momencie, gdy ktoś próbuje nauczyć się paru zdań w tym języku.

Czy wiesz, że Translator Smark obsługuje już aż 37 języków? Jest to znacznie więcej, niż byłbyś w stanie się nauczyć. Jako, że urządzenie stale łączy się z Internetem, jego twórcy twierdzą, że baza języków w najbliższym czasie może się poszerzyć. Wspomniany wcześniej Bluetooth pozwala na przeprowadzenie całej konferencji bez konieczności wynajęcia dodatkowego tłumacza.

Jego cena na rynku to około 180 dolarów, a więc ponad 600 zł. Pojawiają się więc już głosy, że urządzenie to wcale nie jest tak konieczne – obecnie wiele smartfonów obsługuje podobne aplikacje mobilne. Smark jednak broni się swoją niezawodnością, trybem prowadzenia korespondencji, a przede wszystkim, jest niezależny od telefonu i po odpowiednim ustawieniu może działać w trybie offline.

Komentarze