Firma kredytowa Equifax stwierdziła, że 143 miliony amerykańskich numerów ubezpieczeń społecznych zostało narażonych na włamanie

Firma kredytowa Equifax stwierdziła, że 143 miliony amerykańskich numerów ubezpieczeń społecznych zostało narażonych na włamanie Cras eget sem nec dui volutpat ultrices.

Hakerzy uzyskali dostęp do systemów zawierających numery ubezpieczeniowe, daty urodzeń i adresy klientów, a także numery licencji kierowców.

Cyberprzestępcy mają dostęp do poufnych informacji, w tym nazwisk, numerów ubezpieczeń, dat urodzeń, adresów i liczb licencji kierowcy.

Ponadto firma Equifax stwierdziła, że karty kredytowe dla około 209 tysięcy klientów w USA zostały narażone, podobnie jak "osobiste informacje identyfikacyjne" dla około 182 tysięcy zaangażowanych w spory kredytowe. Ponadto wyciekły dane mieszkańców zarówno Wielkiej Brytanii, jak i Kanady.

Atak nastąpił w połowie maja i lipca - powiedział Equifax. Firma poinformowała, że ​​odkryła włamanie dopiero 29 lipca.

Naruszenie danych jest jednym z największych w historii na podstawie zasięgu i rodzaju informacji.

To zdecydowanie upokarzające wydarzenie dla naszej firmy i takie, które uderza w sedno tego, kim jesteśmy i co robimy - powiedział prezes Equifax Richard F. Smith.

Equifax jest jedną z trzech krajowych firm raportowania kredytowego, które śledzą i oceniają historię finansową konsumentów w Stanach Zjednoczonych. Przedsiębiorstwo dostarcza dane o pożyczkach, płatnościach i kartach kredytowych, jak również o wszelkich informacjach dotyczących dopłat z tytułu dziecka, limitów kredytowych, niewypłaconych czynszów i usług użytkowych, czynników, które wpływają na ocenę kredytową.

Nie wszyscy ludzie, których dotyczył włam na Equifax, mogą mieć świadomość, że są jego klientami. Koncern uzyskuje dane z firm oferujących karty kredytowe, banków, sprzedawców detalicznych i kredytodawców, którzy informują o działalności kredytowej osób prywatnych w agencjach sprawozdawczych, a także kupują publiczne dane.

Equifax jest firmą informacyjną skierowaną do osób, których karty kredytowe lub dokumenty sporne zostały naruszone.

Komentarze