Kolejne restrykcje w chińskim internecie

Kolejne restrykcje w chińskim internecie Cras eget sem nec dui volutpat ultrices.

Strzeżcie się internauci! Decyzją chińskich władz na portalach internetowych będzie weryfikowana tożsamość.

Chiński rząd pod przewodnictwem Xi Jinpinga postanowił, że od 1 października wejdą w życie nowe przepisy, które zakończą anonimowość internautów serefujących po sieci. Od tego momentu tylko osoby o zweryfikowanej tożsamości będa mogły zamieszczać komentarze w internecie.

Zasady zawierające 13 "przykazań" określą zakres odpowiedzialności zarówno ze strony operatorów witryn, jak i użytkowników, a także środki mające na celu ochronę ich prywatności. Wprowadzone reguły mają na celu poprawę w zarządzaniu komentarzami zgodnie z niedawno wdrożonym w Chinach prawami Cyber ​​Security. Pewne wpisy ujawniają plotki, rozpowszechniają nielegalne informacje i szkodzą opinii publicznej.

Strony internetowe od teraz będą wymagały od użytkowników weryfikacji, w przeciwnym razie publikowanie jakichkolwiek treści zostanie zabronione. Ponadto same komentarze przed publikacją będą sprawdzane przez operatorów witryn, zanim pojawią się w sieci.

Portale muszą także ustanowić system nadzoru komentarzy i mieć wystarczająco dużo moderatorów, aby lepiej wykrywać i podejmować działania przeciwko nielegalnym informacjom. Zgodnie z nową zasadą, administratorzy cyberprzestrzeni wprowadzą system czarnych list, aby zapewnić zgodność witryn z prawem.

Komentarze