Sylwester 2018 bez fajerwerków?

Sylwester 2018 bez fajerwerków? Cras eget sem nec dui volutpat ultrices.

Lasery zamiast sztucznych ogni? Jak będzie wyglądać sylwester 2018?

Ze sztucznych ogni oraz fajerwerków zrezygnowano w wielu miastach w Polsce. Miasta oferują za to inne atrakcje, na które gorąco zapraszają. Co ciekawe, fajerwerków nie zobaczymy też na „Światełku do nieba” – zrezygnował z nich także Jerzy Owsiak.

Tych tradycyjnych pokazów nie zobaczymy również w Chorzowie. A to właśnie tam w tym roku ma odbyć się Sylwestrowa Moc Przebojów Telewizji Polsat.

Do tej pory, co roku, miasta wydawały ogromne pieniądze na pokazy fajerwerków w nowy rok. Jak oszacowano, Warszawa, Wrocław oraz Gdynia na organizację publicznego sylwestra wydają kwotę od miliona do aż trzech milionów! Zastraszające jest to, że ta jedna noc w Warszawie pochłania więcej pieniędzy, niż suma przeznaczona na pomoc osobom niepełnosprawnym. Najwięcej kosztów pochłaniają jednak gwiazdy, które mają wystąpić w tym czasie.

Jak mówi Małgorzata Michalska, właścicielka firmy Kometa, gdzie kupić można wszelkie środki pirotechniczne, brak pokazów fajerwerkowych podczas miastowej imprezy sylwestrowej sprawi, że fajerwerków będzie tylko więcej. Ludzie zamiast przyjść zobaczyć jeden pokaz, będą organizować swoje własne.

Takie rozwiązanie za najbardziej prawidłowe uważają właściciele oraz pracownicy schronisk dla zwierząt. Co roku jest problem ze zwierzętami, które ze strachu przed głośnymi fajerwerkami uciekają swoim właścicielom. Zachęca się właścicieli czworonogów, by przed sylwestrem udać się z podopiecznym do weterynarza, by ten zaproponował odpowiednie środki uspokajające, które pomogą zwierzętom łagodniej przetrwać tę głośną noc.

Mieszkańcy Warszawy zamiast pokazów sztucznych ogni dostaną pokaz laserów. Specjalnie dobrane na tę okazję wielokolorowe lasery rozświetlą niebo równo zjawiskowo, jak same fajerwerki. Największą ich zaletą jest bezgłośność – to ukłon w stronę czworonogów oraz osób starszych i dzieci, które boją się głośnych wystrzałów.

W jakich miastach nie zobaczymy pokazów fajerwerków?

- Warszawie

- Białymstoku

- Krakowie

- Chorzowie

- Wrocławie

- Gdańsku

- Olsztynie

- Oświęcimiu

- Olkuszu

W tym roku zobaczymy je po raz ostatni również w Toruniu i Tarnowie. Oczywiście lista miast, które rezygnują z głośnych pokazów może się powiększyć. Zarówno w tym, jak i następnym roku.

Komentarze