Jak zabezpieczyć dom w czasie Twojej nieobecności?

Jak zabezpieczyć dom w czasie Twojej nieobecności? Cras eget sem nec dui volutpat ultrices.

Rocznie ponad 7 tysięcy mieszkań oraz domów pada ofiarą włamania i kradzieży. Wiesz, że możesz zniechęcić potencjalnego włamywacza?

  1. Schowaj wartościowe rzeczy, nawet gdy jesteś w domu.

Dotyczy to głównie sytuacji, w której zapraszasz do siebie nieznane osoby. Nawet, jeśli jest to wynajęty fachowiec. Lepiej nie ryzykować i nie kusić, prawda?

  1. Wycisz telefon stacjonarny.

Niektórzy złodzieje łatwo sprawdzają czy jesteś w domu: dzwonią na Twój telefon stacjonarny. Jeśli słyszą sygnał i nikt nie odbiera, wniosek jest prosty, nie ma Cię w domu. Jeśli wyciszysz telefon, złodziej nigdy nie będzie mieć pewności czy ktoś jest w środku.

  1. Jeśli mieszkasz w domu, zabezpiecz swoje okna.

Warto wtedy wstawić kraty w oknach, co uniemożliwi nikomu wejście przez nie. Twórcy krat zachęcają jednak, by można je było otworzyć od wewnątrz w razie nagłej sytuacji.

  1.  Dbaj o swoje podwórko.

Jeśli posiadasz dom, zadbaj o wygląd podwórka. Zaniedbany trawnik i roślinność mogą sprawić wrażenie opuszczonego domu. Warto więc dbać o trawnik, regularnie grabić liście i odśnieżać chodnik i podjazd.

  1. Wiedz, jak wyrzucać kartony po drogich rzeczach.

Jeśli pozbywasz się kartonu po nowym telewizorze lub lodówce, podrzyj karton przed jego wyrzuceniem. Nie zwrócisz na siebie i swój dom zbędnej uwagi potencjalnego włamywacza.

 

To tylko kilka podstawowych wskazówek, które pozwolą Ci nie przyciągnąć uwagi niepożądanych gości. Może masz własne sposoby? Podziel się nimi w komentarzu.

Komentarze