Kampania #saveyourinternet

Kampania #saveyourinternet Cras eget sem nec dui volutpat ultrices.

YouTube prowadzi kampanię #saveyourinternet. Ma ona ścisły związek z artykułem 13, zwanym przez niektórych Acta 2.

Informacje o kampanii znajdziemy również w reklamach, które pojawiają się przed niektórymi filmikami. Wszystko to ma ścisły związek ze słynnym już artykułem 13.

Artykuł 13 dyrektywy o ustawie autorskim został przegłosowany przez Parlament Europejski dnia 12 września 2018 roku. Wielu Internautów, oraz większe serwisy, jest zdania, że dyrektywa ta jest bardzo niekorzystna dla każdego użytkownika Internetu.

Na czym on polega? Przede wszystkim miał on chronić twórczość oraz interesy osób objętymi prawami autorskimi w sieci. Założyciele YouTube twierdzą jednak, że zapis artykułu sprawi, że to właściciele serwisu będą w pełni odpowiedzialni za treści tam umieszczone.

Dlaczego to dla nich takie ważne? YouTube musiałoby dostosować się do przepisów o prawach autorskich, jednak różnią się one w zależności od kraju. Więc by nie złamać tych przepisów, wiele filmów byłoby usuwanych.

NIe znaczy to że popularny serwis nie popiera tej dyrektywy. Mówi on tylko, że wymagania stawiane w tym artykule obecnie nie są możliwe do spełnienia.

Cała kampania #saveyourinternet ma uświadomić internautów o zaistniałym problemie. Założyciele strony proponują podjęcie rozmów, które miały wypracować lepsze rozwiązania dla wszystkich.

Cały filmik obejrzysz TUTAJ. W ustawieniach możesz wybrać polskie napisy.

Komentarze