Słyszałeś już o inteligentnym hotelu?

Słyszałeś już o inteligentnym hotelu? Cras eget sem nec dui volutpat ultrices.

Nie da się ukryć, że coraz więcej aspektów z naszego życia podlega automatyzacji. Żyjemy dzięki temu wygodniej i szybciej. Jest to przydane zwłaszcza w czasie wakacji: szukamy odpoczynku i czasu na przyjemności, a nie obowiązków.

Idea inteligentnego hotelu może dla niektórych osób wydać się czymś dziwnym i niepotrzebnym. Jednak cały postęp wykorzystany w hotelu służy jedynie wygodzie i przyjemności osobom, które go odwiedzają. Takie rozwiązanie jest nie tylko kolejnym punktem do odwiedzenia w czasie najbliższej podróży. To także ciekawostka dla osób, które prowadzą własny hotel lub o tym myślą.

Monitoring online gwarantuje nie tylko możliwość kontroli pracowników, służy też do czuwania nad bezpieczeństwem osób znajdujących się w środku. Do tej pory zwykły monitoring nie zapewniał takiego zasięgu i skuteczności.

Dla właściciela hotelu taki inteligentny budynek oznacza dużą oszczędność. Automatyka steruje przecież oświetleniem, ogrzewaniem oraz klimatyzacją. W końcu nieużywane i niezarezerwowane pokoje nie będą niepotrzebnie ogrzewane i klimatyzowane.

Dla gości zaś oznacza to niewyobrażalny komfort. Nie podoba Ci się pokój? Automatyka hotelowa przeprogramuje Twoją kartę na inny pokój. Wszystko załatwisz przez telefon. O zdecydowanie większa wygoda niż spacer do recepcji i rozmowa z kimś z obsługi.

Naukowcy już nie raz pokazali, że przyszłość, o której marzyliśmy, już nadeszła. Teraz do tego stosujemy to dla naszej przyjemności i wygody. Jaki jest następny krok nauki?

 

Komentarze