Poznaj naturalne antybiotyki - część 1

Poznaj naturalne antybiotyki - część 1 Cras eget sem nec dui volutpat ultrices.

W czasie choroby wiele osób decyduje się na kurację antybiotykami. Mało kto jednak wie, że antybiotyk to nie tylko tabletki.

1. Czosnek

Najwcześniej odkryty antybiotyk, dodatkowo posiada działania bakteriobójcze. Przed stworzeniem syntetycznego antybiotyku to właśnie nim leczono oraz zapobiegano przeziębieniom i grypie. Jego działanie uznaje się za silniejsze niż penicyliny. Za jego skuteczność odpowiada allicyna, która powstaje podczas zgniatania czosnku.

2. Cebula

Cebula ma działania antybakteryjne dzięki zawartym w niej związków lotnych. Aktywują się one, kiedy kroimy lub miażdżymy cebulę. Zawarte w jej miąższu związki nielotne pomagają zwalczyć bakterie. Na co najlepiej działa to warzywo? Na zakażenia przewodu pokarmowego oraz nieżyt górnych dróg oddechowych. Cebula jest w stanie zatrzymać rozwój bakterii, odpowiada też za zwiększenie wytwarzania śluzu – wpływa to korzystnie dla organizmu, który walczy z infekcją.

3. Miód.

Najlepiej działa na bakterie gronkowca i paciorkowca. Doskonale poradzi sobie również z laseczką wąglika, rzęsistką pochwową lub prątkami gruźlicy. Każdy miód ma działanie antybakteryjne, jednak w walce z chorobą zaleca się jednak spadziowe, najlepiej pochodzące z drzew iglastych, lipy i gryki. Co ciekawe, najzdrowsze są miody pochodzące z pasiek znajdujących się ponad 1 000 metrów nad poziomem morza – zawierają najwięcej inhibiny. To właśnie to odpowiada za walkę z bakteriami.

Komentarze