Oumuamua – zwiadowca wymarłej cywilizacji. (2)

Oumuamua – zwiadowca wymarłej cywilizacji. (2) Cras eget sem nec dui volutpat ultrices.

Naukowcy z Harvardu uważają, że pierwszy w historii zaobserwowany obiekt międzygwiezdny trafił do Układu Słonecznego jako obiekt obcej cywilizacji. Prawdopodobnie to wrak statku zwiadowczego.

Jednym z głównych założeń tej teorii jest to, że ten statek jest statkiem zwiadowczym wymarłej już cywilizacji. Jego zadaniem miało być poszukiwanie innych form życia we wszechświecie. Teraz wydaje się już być wrakiem a nie działającą maszyną. To idealnie wyjaśnia niezrozumiałe wcześniej przyśpieszenie i zmianę kierunku podczas zbliżenia do Słońca.

Aby udowodnić teorię wyliczono prawdopodobny kształt, długość i rozkład masy w stosunku do powierzchni. Loeb sugeruje, że Oumuamua jest pierwszym sztucznym obiektem, który trafił do naszego obiektu. Choć nadal nie potwierdzono czy pochodzenie jest naturalne czy sztuczne.

Cytując Loeba dla Universe Today "Oumuamua może być aktywnym elementem obcej technologii, która dotarła tutaj zbadać nasz system planetarny, w ten sam sposób, w jaki mamy nadzieję eksplorować Alpha Centauri, używając Starshot i podobnych technologii.".

Warto zaznaczyć, że z całą pewnością jest to wrak a do naszego układu planetarnego trafił przez działanie promieniowania gwiezdnego i grawitacji, czyli tak naprawdę przez przypadek. Na ten moment pozostaje nam tylko cierpliwie czekać na więcej informacji w tym temacie.

Komentarze