Oumuamua – zwiadowca wymarłej cywilizacji. (1)

Oumuamua – zwiadowca wymarłej cywilizacji. (1) Cras eget sem nec dui volutpat ultrices.

Naukowcy z Harvardu uważają, że pierwszy w historii zaobserwowany obiekt międzygwiezdny trafił do Układu Słonecznego jako obiekt obcej cywilizacji. Prawdopodobnie to wrak statku zwiadowczego.

Nie tak dawno Oumuamua był uznawany za nowy typ obiektu – coś pomiędzy asteroidą a kometą. Obiekt porusza się z zasadami komety, ale jego budowa wskazuje na asteroidę. Teraz naukowcy z prestiżowego Uniwersytety Harvarda mają przygotowaną nową teorię.
Oumuamua został zaobserwowany 19 października 2017 roku jako pierwszy w historii obiekt pochodzący z innego systemu planetarnego. Po ponad roku pojawiają się ciągle nowe teorie o pochodzeniu tego obiektu. Wstępne pomiary mówią, że ma 400 metrów, jest suchą i kruchą skałą przypominającą te z orbity między Marsem a Jowiszem. Kolejne pomiary wskazały na lodowatą kometę wytrąconą z dalekiego systemu planetarnego – ten wniosek nasunął się zaraz po tym jak  Oumuamua zaczął dzwinie przyśpieszać podczas zbliżenia do Słońca – co jest zachowaniem komety. Teraz naukowcy twierdzą, że nie PRAWDOPODNIE może być statkiem obcej cywilizacji.
Wszystko to brzmi jak absurd, jednak jej autorzy prof. Abraham Loeb oraz Shmuel Bialy, którzy pracują w tak poważnym miejscu jak Uniwersytet Harvarda. Uważają oni, że  Oumuamua jest pokryta żaglem słonecznym. To rodzaj napędu dla statków kosmicznych wykorzystujących ciśnienie światła słonecznego i ciśnienie cząstek wiatru słonecznego, choć w mniejszym stopniu.

Komentarze