Najnowsze: Nauka

Dziecko dwóch matek.

Chińscy naukowcy prowadzili badania nad uzyskaniem potomstwa od rodziców jednej płci. Udało im się to osiągnąć u myszy.

Podczas badań okazało się, że dzieci od dwóch ojców były chore i szybko umierały, za to te, które miały dwie matki były całkowicie zdrowe a nawet doczekały się własnego potomstwa.

Czytaj
Goblin nowy karłem  w Układzie Słoncznym

Trzykrotnie dalej od Ziemi niż Pluton, aż osiemdziesiąty razy dalej od Słońca niż Ziemia. Tam właśnie astronomowie odkryli nową planetę karłowatą w Układzie Słonecznym.

W końcu, po trzech latach, udało się ustalić czym jest tak naprawdę obiekt 2015 TG387.

Czytaj
Poznaj całkiem nową odsłonę rolnictwa.

Coraz mniej ludzi zajmujących się farmami to duży problem, ograniczający dostęp wielu ludzi do świeżej żywności. Praca przy uprawach rolnych nie należy do łatwych obowiązków i coraz mniej osób się tego podejmuje. Iron Ox mówi, że autonomiczna farma jest rozwiązaniem przyszłości, które już teraz rozwiąże te problemy.

Iron Ox jest firmą z San Francisco. 2 października tego roku na stronie CNBC pojawił się filmik pokazujący autonomiczną farmę. To właśnie na niej pracują same roboty, co mają nadzieję, stanie się na większości farm. Wtedy migracja ludzi z wsi na miasto nie będzie ograniczało dostępu do świeżej żywności, ani nie będzie utrudniało życia osób pracujących w rolnictwie.

Czytaj
Jak wyciszyć świat?

Aktywne wyciszające słuchawki są znacznie starsze niż mogłoby się nam wydawać. Pierwsze były już używane w połowie poprzedniego wieku przez wojsko, a dokładniej pilotów wojskowych śmigłowców. Dziś są powszechnie dostępne, używane mogą być przez każdego, kto chce w zdrowy sposób zagłuszyć irytujące hałasy, zamiast zastępować je innymi dźwiękami.

Czym są aktywnie wyciszające hałas słuchawki?

Czytaj
Odżyw swój mózg.

Nie da się ukryć, że żyjemy często w ciągłym stresie, a szkoła, uczelnia i praca dbają o to, by nie zabrakło nam intelektualnych wyzwań.

Dieta prokognitywna wspomaga pracę układu nerwowego, dbając jednocześnie o prawidłowe funkcjonowanie naszego mózgu. Warto wiedzieć, że mózg wykorzystuje aż 20% składników spożywczych, które spożywamy każdego dnia. Można więc powiedzieć, że myślimy tym, co zjemy. Poniżej przedstawiamy składniki poprawiające pamięć i dbające o prawidłowe funkcjonowanie naszego mózgu.

Czytaj
Sonda Cassini dokonał samodestrukcji na Saturnie

Przez blisko 20 lat bezzałogowy statek kosmiczny dostarczał mnóstwo danych dla NASA. Dziś zakończył swoją misję rozbijając się na Saturnie.

Około godziny 14 sonda nadała ostatnie sygnały radiowe.

Czytaj
Problemy ze słabym wzrokiem to już przeszłość!

Bezbolesny zabieg trwa zaledwie osiem minut i daje ludziom możliwość widzenia trzy razy lepiej niż 20/20.

Bioniczna soczewka może sprawić, że Twój wzrok stanie się lepszy niż idealny.

Czytaj
Niemalże miliard euro na polską energetykę i naukę

Instytucja finansowa Unii Europejskiej EBI udzieli kredytów opiewających na kwotę miliarda euro na sektor polskiej energetyki i nauki – poinformowano w komunikacie Ministerstwa Rozwoju.

Grupa Energa otrzyma 250 mln euro, natomiast na badania i rozwój zostanie przekazane 730 mln.

Czytaj