Najnowsze: Motoryzacja

Słyszałeś już o metro dla samochodów?

Dowiedz się więcej o podziemnych drogach, które pomogą w walce z korkami. Już teraz trwają testy w Los Angeles.

Kolejny szalony, acz genialny pomysł Elona Musk'a właśnie jest realizowany. Ten wizjoner znowu pokazuje, że wie, jak wprowadzić rozwiązania z przyszłości do codziennego użytku.

Czytaj
Poznaj nowe, autonomiczne autobusy.

Codzienność w Chinach, mała namiastka w Jaworzynie. Czym są autonomiczne autobusy?

W Polsce zadawanych jest wiele pytań: czy są bezpieczne? Jaki to koszt? Prawda jest taka, że w przeciągu kilku lat będą one codziennością.

Czytaj
Darmowy transport publiczny w Europie?

Estonia oraz Luksemburg – to właśnie te niewielkie kraje zapowiedziały, że wprowadzą całkowicie darmowy transport publiczny.

To właśnie Luksemburg jako pierwszy kraj w Europie (albo nawet na świecie, jak podaje „Guardian”), gdzie każdy rodzaj transportu publicznego będzie bezpłatny. Według zapewnień bilety nie będą potrzebne już od połowy przyszłego roku.

Czytaj
Autobusy, które „zjadają” smog – czy to możliwe?

Jeden z największych operatorów autobusowych z Wielkiej Brytanii, Go-Ahead rozpoczął właśnie testy nowych autobusów. Te pojazdy przyszłości mają rozwiązać problem zanieczyszczonego powietrza w zaskakująco krótkim czasie. Czym Bluestar różni się od swoich poprzedników?

Nowe autobusy posiadają zamontowany filtr, który czyści powietrze z tak zwanych cząstek stałych. Producent obiecuje znaczące obniżenie poziomu smogu, więc już teraz trwają trzymiesięczne testy tej technologii.

Czytaj